Új a nap alatt
Itt találhatod az eddig született blogbejegyzéseimet.
Tudatosság nélkül könnyen bele lehet süketülni a fenntarthatósági zajba. Mivel egy vállalkozásnak a versenyelőnye múlik azon, valamilyen módon zöld terméket ad-e vagy sem, divat lett rámondani bármire, hogy az. Pedig ez a kérdés nem fekete-fehér, és sokszor nem is zöld.
Azt a minőséget, amit az ezerszínű őszi évszakunk képvisel, számos kultúrában nőalakok testesítik meg. Az őszi mitikus nőalakok történetén keresztül megélhetjük életünk e fontos aspektusait a nőiségünkben.
Tudatossággal a hólyaghurut megelőzéséért is sokat tehetünk úgy, hogy nem kell állandóan rettegnünk, ha ad hoc leülnénk egy padra. Egy jó kis kombinált gyógnövénykúrával pedig akkor is lecsökkenthető a lábadozási idő, ha már csíp a véres pisilés.
Az adaptogének a természet patikájának aduászai, amelyek általánosságban javítják a teljes fizikai egészséget durva mellékhatások nélkül. S mindezt úgy, hogy a stresszel való megküzdési szokásainkat már egy használat után megváltoztatják, rendezik a hormonokat, az alvászavart, a krónikus fáradtságot. Mutatom, melyek ezek a növények és gombák.
Bár nincs olyan, hogy női meg férfi gyógynövény, illóolaj vagy bármi, a női fiziológiát és misztériumot külön meg lehet támogatni a növények erejével. Jónéhány illóolaj befogható erre, most egy kezdőcsomagot nézünk át.
Alapvetően is életellenes pszichológiai bántalmazásnak tartom a gázlángozást, de hogy össztársadalmi szintre emelkedett, szédületes mértékben rombolja akár csoportok, népek mentális egészségét. Annyi haszna van, hogy legalább nagyobb nyilvánosságot kap a jelenség, ami nem egyenlő a manipulációval. Ez annál sokkal durvább.
Idén nagy keresztem a csigainvázió, ezért beszélgettem egy jót Bábel László kertészmérnökkel arról, milyen gyógynövényekkel érdemes telepakolni a kertet, ha vissza akarom szorítani a lebontó hadsereget, de nem szőnyegbombázással pusztítanám el a teljes állományt.
A Pitta dosha Magyarországon a nyári időszakban van jelen, ha az évszakok alapján osztályozunk. Ájurvédikus cikksorozatunk júniusi részében a Pitta testtípusról és a mindannyiunkban jelen lévő pitta, vagyis tüzes minőség balanszírozásáról lesz szó bővebben. Ez az írás is Az Elememben oldal alapítójáé, Gyertyános Anita vendégíróé.
íme a tippek, hogy miként lehet egyensúlyozni magunkat a tavaszi forgószelekben az Ájurvéda szerint. Az Ájurvéda nagy segítségünkre lehet a szervezetünk öngyógyító folyamatainak felébresztésében, és rengeteget tesz hozzá az egészségünkhöz már a megelőzéssel.
Fázós vagy, pergamenszáraz a bőröd, törik és hullik a hajad, sűrű-sötét a hangulatod, és indokolatlan rajtad a súlyfelesleg... rengeteg diszharmonikus állapotot és betegséget jelezhetnek ezek a tünetek akár külön-külön is, egyikük a pajzsmirigy-alulműködés.